Noc múzeí a galérií 2017

Zažite nočné dobrodružstvo v Múzeu SNP

BB_stvorec

Na celom svete je každý rok tretia májová sobota venovaná múzeám a galériám. Ani Slovensko nie je výnimkou a preto sa pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí už po trinásty krát zapojí do medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií.
Už 20. mája zostanú preto aj dvere Múzea Slovenského národného povstania otvorené do neskorých večerných hodín a vy si tak budete môcť vychutnať atraktívny program pri príležitosti tohto populárneho podujatia. Po celý deň budú pre Vás pripravené ukážky modelárov a Klubov vojenskej histórie, no od 17:00 až do neskorej noci na Vás čaká ukážka života vo veliteľskom bunkri a poľná nemocnica, ukážky reštaurovania, konzervovania a digitalizovania, koncert Jiřího Vondráka a najmä dobrodružná cesta Pamätníkom SNP a jeho skanzenom ťažkých bojových zbraní s plnením zaujímavých tematických úloh.

Muzeum_snp_1200x630

Noc múzeí a galérií v Múzeu SNP bude aj tento rok len jednou časťou regionálnej Noci múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Po úspešnej realizácii podujatia v minulom roku sa aj tento rok spájame s ostatnými banskobystrickými a zvolenskými múzeami a galériami a spoločne pripravujeme naozaj atraktívny program. Minulý rok sme spoločnými silami dosiahli návštevnosť takmer 6400 návštevníkov a tento rok sa ju pokúsime ešte prekonať. Veríme, že si nenecháte ujsť prehliadku nočných múzeí a galérií ani Vy! Za symbolické vstupné vo výške 1 € získate nielen vstupy do všetkých zapojených múzeí a galérií, výstup na Hodinovú vežu na Námestí SNP, ale aj cestu vlakom z Banskej Bystrice do Zvolena a späť, či bezplatnú prepravu mestskou hromadnou dopravou na Vašej ceste domov.

02_facebook_1200x630

03_facebook_1200x630

Navyše za minimálne 4 pečiatky z navštívených múzeí a galérií sa môžete zapojiť do zlosovania o hodnotné ceny, ktoré venujú organizátori podujatia.
Nezabudnite sledovať náš web, ale aj weby ostatných banskobystrických a zvolenských múzeí a galérií, facebookový profil Noci múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene či mobilnú aplikáciu Múzeum SNP.  Všade nájdete podrobné programy a ďalšie dôležité informácie.

A nezabudnite si stiahnuť mobilnú aplikáciu! Všetky aktuálne informácie tak budete mať pohodlne po ruke!

nmag_aplikacia