Noc múzeí a galérií

Už 12. ročník výnimočného podujatia, ktoré sa uskutoční v jeden ceň v múzeách a galériách po celom Slovensku.

Aj dvere nášho múzea zostanú v sobotu 21. mája 2016 otvorené pre Vás, návštevníkov,  do nočných hodín, aby sme Vám ponúkli jedinečnú prehliadku expozície, ukážky výstroje a výzbroje používanej počas Slovenského národného povstania, tvorivé aktivity nielen pre deti či ukážky práce konzervátorov, reštaurátorov a digitalizátorov.

facebook_slides_MUZEA_1200x630-05

Tento ročník bude výnimočný aj tým, že mestá Banská Bystrica a Zvolen sa na jednu noc prepoja a za vstupné 1 € môžete navštíviť všetky múzeá a galérie, pozrieť si nočnú Banskú Bystricu z Hodinovej veže, využiť bezplatnú MHD na spiatočnú cestu a z jedného mesta do druhého sa prepraviť nočným dobovým vláčikom.

facebook_slides_1200x630-04

Pri príležitosti Noci múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene sme pre vás pripravili aj špeciálnu verziu mobilnej aplikácie Múzeum SNP.  Stiahnite si aplikáciu a budete mať poruke nielen kompletný program múzeí a galérií spolu s vybranými zaujímavosťami, ktoré sa oplatí vidieť, ale aj informácie o odchodoch historického vlaku či podmienkach bezplatnej MHD.

APKA_facebook_slides_1200x630 (2)

Ďakujeme všetkým partnerom, bez ktorých by sa nám nepodarilo podujatie zrealizovať.

facebook_slides_1200x630-07

Podrobný program a všetky novinky nájdete aj na  Facebook_Logo