Multimediálna výstava SNP 1944

V Múzeu Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici  sme otvorili najmodernejšiu digitálnu výstavu na Slovensku! Je skvostom nie len u nás, ale aj v Európe!

Expozícia je spracovaná do 16 zaujímavých a pútavých videí, ktorých skutočným skvostom je unikátna panoramatická projekcia s 12 metrovou zaoblenou plochou, pre ktorú bol na mieru vytvorený a natočený emotívny príbeh z čias SNP.

V interaktívnej sekcii sa môžu návštevníci ocitnúť priamo vo vojnovom zákope a byť súčasťou skutočného boja o prežitie. V rámci výstavy je možné vzhliadnuť vzácne archívne video zábery a vypočuť si autentické audio nahrávky so spomienkami priamych účastníkov a výpovede osobností, ktoré sa o Povstanie zaslúžili. Expozícia fyzicky obsahuje len tri exponáty – pušku vz. 24, štábne vozidlo Mercedes 170V, horský kanón vz .15, o ktorých sú všetky informácie spracované do digitálnej podoby. Cieľom výstavy je priblížiť návštevníkom život a dobu SNP v jedinečnom digitálnom prevedení, ktoré v takomto rozsahu na Slovensku ešte nebolo. Viac o výstave sa dočítate v článku.

Výstava "75. výročie SNP"

Výstava "75. SNP" - druh vstupenkyCena v €
Dospelí2,00 €
Žiaci, študenti, dôchodcovia, (ISIC, ITIC, EURO <26)1,00 €
Deti do 6 rokovbezplatne
Člen SZPB a Klubu priateľov Múzea SNPbezplatne
Držitelia preukazu ŤZP a ŤZP-Sbezplatne
Fotografovanie, video 2,50 €