Filmový klub

                                                                                audiovizualny_fond

Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky

FK2

Premietanie filmov v priestoroch kinosály Múzea SNP.

Začiatok premietania je o 19:30 hod. Lístky je možnosť zakúpiť si vždy pred predstavením.

Vstupné pre členov filmového klubu je 2,50 €, pre nečlenov 5 €. Preukazy na rok 2017 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.

Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!!

www.muzeumsnp.sk                  www.kamdomesta.sk              www.asfk.sk

                    Program na február 2017

 23.2. štvrtok 19.30(105´)HADEWIJCH–MEDZI KRISTOM A ALAHOM     (Hadewijch)

Fascinujúca štúdia následkov, ktoré môžu vzniknúť z neobmedzenej viery v Božiu lásku. Matka predstavená je šokovaná slepou a fanatickou vierou mladej novicky a pošle ju preč z kláštora, aby objavila samú seba. Jej vášnivá láska k Bohu a stretnutie s dvoma mužmi rôznej viery, ju privedú na nebezpečnú cestu… (Premietame posledný raz – koniec monopolu)

2009 réžia: Bruno Dumont   Francúzsko

 27.2. pondelok 19.30 (111´  )   MOONLIGHT                 (Moonlight)

Nadčasový príbeh dospievania a hľadania seba samého je zasadený do drsných kulís okrajových štvrtí Miami. Nekonvenčný spôsob rozprávania, vynaliezavá vizuálna zložka a mimoriadne herecké výkony získali pre dielo Zlatý glóbus za najlepší film! PREMIÉRA !!!

2016 réžia: Barry Jenkins   USA

Program na marec 2017

6.3. pondelok 19.30 (113´  )   PATERSON                (Paterson)

Paterson je vodič autobusu v rovnomennom meste Paterson. Jeho život je zdanlivo rovnaký – píše básne, chodí na prechádzku so psom, zastaví sa v bare na jedno pivo a vracia sa domov k žene, ktorá každý deň prináša do života nové nápady a sny. Film je príbehom víťazstiev i porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa ukrýva v najmenších detailoch.

2016 réžia: Jim Jarmusch   USA

9.3. štvrtok 19.30 (90´  )   RICHARD MÜLLER: NESPOZNANÝ                       (Richard Müller: Nespoznaný)

Dokumentárny film nekompromisne bez pretvárky nahliada do vnútra speváka Richarda Müllera a do zákulisia jeho turné s kapelou Fragile. Premietneme producentskú verziu filmu za účasti režiséra MIRA REMA, ktorý porozpráva o vzniku filmu a problémoch z jeho uvedením do kín!

2016 réžia: Miro Remo   SR/ČR


MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL FILMOVÝCH KLUBOV – FEBIOFEST 2017  

13.3. pondelok 19.30 (107´  )   BABA Z ĽADU           (Bába z ledu)

Zuzana Krónerová v postave ovdovelej šesťdesiatničky, ktorá po stretnutí s novou láskou a komunitou otužilcov, zisťuje, že nikdy nie je neskoro vziať život do vlastných rúk. Príbeh, rozkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami, prináša nádej šťastia v každom veku…

2017 réžia: Bohdan Sláma   ČR/Francúzsko/Slovensko

14.3. utorok 18.00 (79´  ) HITCHCOCK/TRUFFAUT    (Hitchcock/Truffaut)

Film je sériou rozhovorov,  ako rovnomenná kniha z roku 1966 ovplyvnila ich prácu, pričom mapuje Hitchcockov život ako filmára a jeho pohľad na film samotný. Spája archívne zábery a súčasné vyjadrenia napríklad aj Martina Scorseseho či Davida Finchera.

2015 réžia: Kent Jones   Francúzsko/USA

 14.3. utorok 20.00 (128´  )   CEZ KOSTI MŔTVYCH       (Pokot)

Hlavnou hrdinkou napínavého thrilleru je postaršia žena, milovníčka a ochrankyňa zvierat. V jej okolí dôjde v krátkom čase k sérii vrážd, spáchaných za záhadných okolností. Žena je presvedčená, že vie, kto alebo čo, má zločiny na svedomí, ale nikto jej neverí…

2017 réžia: Agnieszka Holland   Poľsko/Nemecko/ČR/Švédsko/Slovensko

 15.3. streda 18.00 (68´  )   VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD                         (Vlk z Královských Vinohrad)

Jiří Mádl a Karel Roden v hlavných úlohách autobiografického filmu legendárneho československého režiséra, ktorý voľne vychádza z jeho publikácie „Nepodávej ruku číšníkovi“ a pozoruje jeho životné a filmárske príbehy od šesťdesiatych rokov po súčasnosť.

2016 réžia: Jan Němec   ČR/Slovensko/Francúzsko

15.3. streda 20.00 (90´  )   DIERA V HLAVE       (A Hole In The Head)

Dokumentárna esej o tragédii Rómov a Sinti v druhej svetovej vojne, o ktorej sa nikde príliš nehovorilo. Boli vraždení, ale mlčalo sa o tom, lebo stáli na spoločenskom okraji. Dnes, keď opäť rastie pravicový extrémizmus, sú jedným z posledných svedkov násilností a fašizmu.

2016 réžia: Robert Kirchhoff   Slovensko/ČR

16.3. štvrtok 18.00 (90´  )   NORMÁLNY AUTISTICKÝ FILM     (Normální autistický film)

Popredný český dokumentarista, s unikátnym autorským videním, zobrazuje päť obdivuhodných detí, ktoré spoločnosť zhodne opatrila nelichotivou nálepkou „autista“. Film nabáda, aby sme autizmus nebrali ako diagnózu, ale vnímali ako obdivuhodný, ale ťažko rozlúštiteľný spôsob myslenia.

2016 réžia: Miroslav Janek   ČR

16.3. štvrtok 20.00 (99´  )   JACKIE              (Jackie)

Natalie Portman nominovaná za herecký výkon na Oscara v hlavnej úlohe filmového portrétu jednej z najikonickejších žien minulého storočia – Jackie Kennedy. Príbeh hrdosti, lásky a noblesy, fascinujúce nahliadnutie do zákulisia Bieleho domu a zachytenie dní, ktoré zmenili beh dejín.

2016 réžia: Pablo Larrain   USA


20.3. pondelok 19.30 (90´  )   PARADISE TRIPS      (Paradise Trips)

Tragikomický príbeh poslednej cesty nevrlého vodiča diaľkového autobusu, ktorý celý život vozil dôchodcov k moru, ale špeciálna zákazka znamená cestu s partou mladých ľudí, ktorí smerujú na hudobný festival. Vďaka tomu dostane šancu nájsť cestu k svojmu synovi a znovuobjaviť radosť zo života. PREMIÉRA!  /Holandsky s českými titulkami/

2015 réžia: Raf Reyntjens   Belgicko/Chorvátsko/Holandsko

23.3.štvrtok 19.30 (95´  )   REALITA      (Réalité)

Nesmelý filmár Jason chce byť hororovým režisérom , ale producent má jednu podmienku – musí objaviť najlepší výkrik v histórii filmu. Jeho hľadanie sa postupne mení na nočnú moru. Filmu nechýba absurdný humor,  obsahuje snové pasáže a hudbu zložil Philip Glass. PREMIÉRA! /Francúzsky a anglicky s českými titulkami/

/Film uvádzame v spolupráci s Alliance Francaise/

2014 réžia: Quentin Dupieux   Francúzsko/USA

27.3. pondelok 19.30  (122´  )   OSPALÁ ZÁTOKA    (Ma Loute)

Fabrice Luchini, Juliette Binoche a Valeria Bruni Tedaschi v hlavných úlohách divokej komédie a zároveň retro detektívky, o tom ako v lete roku 1910 na plážach Ospalej zátoky zmizlo niekoľko turistov, zrodil sa svojský ľúbostný vzťah a zmätok a mystifikácia otriasli základmi dvoch rodín. /Film uvádzame v spolupráci s Alliance Francaise/ PREDPREMIÉRA!                                                                                   

2016  réžia: Bruno Dumont   Francúzsko

Zmena programu vyhradená!