Filmový klub

                                                                                audiovizualny_fond

Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky

FK2

Premietanie filmov v priestoroch kinosály Múzea SNP.

Začiatok premietania je o 19:30 hod. Lístky je možnosť zakúpiť si vždy pred predstavením.

Vstupné pre členov filmového klubu je 2,50 €, pre nečlenov 5 €. Preukazy na rok 2017 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.

Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!!

www.muzeumsnp.sk                  www.kamdomesta.sk              www.asfk.sk

 

              Program na december 2017

 

11.12. pondelok – mimoriadne o 19.00 !!!     (128´ ) OBCHOD NA KORZE

Tragikomické podobenstvo o nemožnosti kompromisu so zlom, o slabosti, strachu, nevedomosti a hlúposti ako živnej pôde pre hlásateľov násilia podľa rovnomennej novely Ladislava Grosmana. Zatiaľ jediný film , ktorý získal OSCARa za najlepší cudzojazyčný film pre slovenského režiséra!!!
Digitálne reštaurovanú filmovú kópiu uvedie ZUZANA KRÓNEROVÁ, ktorá prinesie aj sošku Oscara!
1965 réžia: Jan Kadár, Elmar Klos Československo

14.12. štvrtok 19.30 (80´ ) ČERVENÁ KORYTNAČKA (La Tortue rouge)

Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom iba korytnačkami a vtákmi, je obrazom všetkých zásadných okamihov v živote človeka. Magická animovaná snímka, nakrútená bez slov, je prvým počinom japonského štúdia Ghibi s európskou koprodukciou.
/Deti do 15 rokov – vstupné 2,50 € /
2016 réžia: Michael Dudok de Wit Francúzsko/Belgicko/Japonsko

             Program na január 2018

 

8.1. pondelok 19.30 (118´ ) ŠIALENE ŠŤASTNÁ (La Paza Gioia)

Valeria Bruni Tadeschi a Micaela Ramazzotti v komediálnej dráme o priateľstve dvoch žien, pacientok modernej psychiatrickej kliniky, ktoré spoločne utečú zo stráženej liečebne a snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré v minulosti obidve stratili.
2016 réžia: Paolo Virzi Taliansko/Francúzsko

11.1. štvrtok 19.30 (115´ ) KÝM NÁS SVADBA NEROZDELÍ ( Le sens de la fȇte)

Filmová komédia o tom, ako to dopadne, keď organizujete dokonale premyslenú luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia a všetko, čo sa môže, sa pokazí… Inteligentná komédia s myšlienkou, že aj zlo sa môže v dobro obrátiť, od autorov úspešných filmov „Nedotknuteľní“ a „Samba“.
2017 réžia: Olivier Nakache, Eric Toledano Francúzsko

15.1. pondelok 19.30 (107´ ) DVOJITÝ MILENEC (L´amant double)

Psychoerotický thriller o mladej žene so sklonmi k depresiám, ktorá začne dochádzať na psychoterapiu a bezhlavo sa zamiluje do svojho psychológa, ale postupne zisťuje, že v jeho minulosti niečo nehrá… Erotikou presýtená filmárska pocta už klasickým dielam ako „Základný inštinkt“. PREMIÉRA!
2017 réžia: François Ozon Francúzsko

22.1. pondelok 19.30 (117´ ) BEATRICE (Sage femme)

Catherine Deneuve a Catherine Frot v dramatickom príbehu pôrodnej asistentky, ktorá zasvätila svoj život službe ostatným, ale pôrodnicu čoskoro zatvoria a do toho sa objaví vrtošivá a sebecká Beatrice, bývalá milenka jej mŕtveho otca. PREMIÉRA!
2016 réžia: Martin Provost Francúzsko

25.1. štvrtok 19.30 (94´ ) AXOLOTL OVERKILL (Axolotl Overkill)

Šestnásťročná Mifti vymetá večierky, experimentuje s drogami i sexom a kašle na školu. Dospelí jej prídu zúfalí, pretože si o nej myslia, že je príliš drzá, zbytočne smutná a bezhlavo zamilovaná. Mifti je na všetko sama, ako „vodná príšera“ axolotl, ktorá všetko prežije a každou skúsenosťou sa stáva niekým novým. PREMIÉRA!
2017 réžia: Helene Hegeman Nemecko

29.1. pondelok 19.30 (98´ ) SVADBA (Noces)

Osemnásťročná belgická Pakistanka si je veľmi blízka so všetkými členmi svojej rodiny, kým ju nezačnú nútiť do tradičného manželského zväzku. Mladé dievča, rozpoltené medzi požiadavkami rodičov, svojím západným spôsobom života a túžbou na slobode, spolieha na pomoc… PREMIÉRA!
2016 réžia: Stephen Streker Franc/Belg/Luxemb/Pakistan