Filmový klub

                                                                                audiovizualny_fond

Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky

FK2

Premietanie filmov v priestoroch kinosály Múzea SNP.

Začiatok premietania je o 19:30 hod. Lístky je možnosť zakúpiť si vždy pred predstavením.

Vstupné pre členov filmového klubu je 2,50 €, pre nečlenov 5 €. Preukazy na rok 2017 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.

Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!!

www.muzeumsnp.sk                  www.kamdomesta.sk              www.asfk.sk

 

                       Program na máj 2017

22.5. pondelok 19.30 (126´  )   BELGICA                 (Belgica)

Energiou pulzujúci a skvelou hudbou nabitý film je príbehom dvoch bratov, ktorí spoločnými silami premenia svoj bar na najskazenejší bar v Belgicku. Strhujúci príbeh o eufórii, opojnom vzostupe a páde, je plný krásnych ľudí a neriadenej zábavy. PREMIÉRA!

2016 réžia: Felix van Groeningen   Belgicko/Francúzsko

25.5. štvrtok 19.30  (92´  )   OLLI MÄKI           (Hymyilevä Mies)

Príbeh fínskeho boxera, ktorý sa chystá ako prvý vo svojej rodnej zemi na životný zápas o titul majstra sveta, je s pokorou a jemným humorom vyrozprávaný osud muža, ktorý sa priblížil k najšťastnejšiemu okamžiku svojho života. PREMIÉRA!

2016 réžia: Juho Kuosmanen   Fínsko/Švédsko

29.5. pondelok 19.30 (108´  )   TANEČNICA               (La Danseuse)

Dramatické osudy hviezdy európskych kabaretov éry Belle Epoque, ktorá oslnila celé mesto a stala sa ikonou a žiariacim symbolom jednej generácie. Významní obdivovatelia jej padajú k nohám a nič ju nezastaví v túžbe zdokonaľovať svoje umenie… PREMIÉRA!

2015 réžia: Stéphanie di Gusto   Francúzsko/Belgicko/ČR

                                  

                        Program na jún 2017

  

5.6. pondelok 19.30 (118´  )   ŠIALENE ŠŤASTNÁ            (La Paza Gioia)

Valeria Bruni Tadeschi a Micaela Ramazzotti v komediálnej dráme o priateľstve dvoch žien, pacientok modernej psychiatrickej klinky, ktoré spoločne utečú zo stráženej liečebne a snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré v minulosti obidve  stratili.  PREMIÉRA!

2016 réžia: Paolo Virzi   Taliansko/Francúzsko

 

12.6. pondelok 19.30 (116´  )   MUŽ MENOM OVE     (En  Man Som Heter Ove)

Dojemná tragikomédia o večne sa sťažujúcom mrzutom mužovi, ktorý pohŕda všetkými okolo seba, až kým s príchodom nových susedov nedôjde k životnému zvratu, nakrútený podľa knižného bestselleru Fredrika Backmana, nominovaný na Oscara za zahraničný film!

2015 réžia: Hannes Holm   Švédsko

 

19.6. pondelok 19.30 (113´  )   PATERSON         (Paterson)

Paterson je vodič autobusu v rovnomennom meste Paterson. Jeho život je zdanlivo rovnaký – píše básne, chodí na prechádzku so psom, zastaví sa na jedno pivo a vracia sa domov k žene, ktorá každý deň prináša do života nové nápady a sny. Film je príbehom víťazstiev i porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa ukrýva v najmenších detailoch.

2016 réžia: Jim Jarmusch   USA