Filmový klub

                                                                                audiovizualny_fond

Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky

FK2

Premietanie filmov v priestoroch kinosály Múzea SNP.
Začiatok premietania je o 19:30 hod. Lístky je možnosť zakúpiť si vždy pred predstavením.
Vstupné pre členov filmového klubu je 2,50 €, pre nečlenov 5 €. Preukazy na rok 2018 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.
Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!!

www.muzeumsnp.sk                  www.kamdomesta.sk              www.asfk.sk

    Program na január 2018

 

25.1. štvrtok 19.30 (94´ ) AXOLOTL OVERKILL (Axolotl Overkill)
Šestnásťročná Mifti vymetá večierky, experimentuje s drogami i sexom a kašle na školu. Dospelí jej prídu zúfalí, pretože si o nej myslia, že je príliš drzá, zbytočne smutná a bezhlavo zamilovaná. Mifti je na všetko sama, ako „vodná príšera“ axolotl, ktorá všetko prežije a každou skúsenosťou sa stáva niekým novým. PREMIÉRA!
2017 réžia: Helene Hegeman Nemecko

29.1. pondelok 19.30 (98´ ) SVADBA (Noces)
Osemnásťročná belgická Pakistanka si je veľmi blízka so všetkými členmi svojej rodiny, kým ju nezačnú nútiť do tradičného manželského zväzku. Mladé dievča, rozpoltené medzi požiadavkami rodičov, svojím západným spôsobom života a túžbou na slobode, spolieha na pomoc… PREMIÉRA!
2016 réžia: Stephen Streker Franc/Belg/Luxemb/Pakistan

Program na február 2018

5.2. pondelok 19.30 (104´  )   NA KONCI SVETA            (God´s Own Country)

Johnny je chovateľom oviec v Yorkshire, ktorý si vybíja svoju frustráciu pitím a nezáväzným sexom. Všetko sa zmení príchodom rumunského migranta, ktorého zamestnajú na farme a intenzívny vzťah ukáže Johnnymu novú cestu. Cena za najlepšiu réžiu na festivale Sundance!    PREMIÉRA!

2017 réžia: Francis Lee   Veľká Británia

8.2. štvrtok 19.30 (107´  )   HAPPY END              (Happy End)

Isabelle Huppert, Mathieu Kassowitz a Jean-Louis Trintignant v nekompromisnom obraze krízy medziľudských vzťahov v rodine, ale aj krízy spoločnosti ako takej. Nevnímame jeden druhého a stávame sa voči sebe slepými…

2017 réžia: Michael Haneke   Francúzsko/Nemecko/Rakúsko

12.2. pondelok 19.30 (98´  )   CHLAPI NEPLAČÚ             (Muškarci ne plaču)

Strhujúca dráma z malého horského hotela, kde prebieha psychologický experiment s dobrovoľníkmi z radov vojnových veteránov. Je to nebezpečne výbušná zmes, ktorú môže zapáliť každé slovo, alebo krivý pohľad. Zvláštna cena poroty na MFF Karlove Vary 2017. PREMIÉRA!

2017 réžia: Alen Drljevič   Bosna a Hercegovina

19.2. pondelok 19.30 (130´  )   MELANCHÓLIA                 (Melancholia)

Prekrásny film o konci sveta rozpráva uhrančivý príbeh dvoch sestier. Svadobnú slávnosť jednej z nich prekazí náhla hrozba v podobe blížiacej sa planéty. Režisér ponúka precízne gradovanú atmosféru, neočakávané zápletky a nádherné filmové obrazy.

/Premietame posledný raz – koniec monopolu!/

2011 réžia: Lars von Trier   Dánsko/Švéd/Franc/Nemec/Talian.

22.2. štvrtok 19.30 (125´  )   KLIENT           (Forushande)

Dráma manželského páru amatérskych hercov, ktorý dostanú po presťahovaní do nového bytu počas manželovej neprítomnosti návštevu, ktorá ovplyvní ich celý nasledujúci život. Dielo získalo Oscara 2017 za najlepší zahraničný film!

2016 réžia: Asghar Farhadí   Irán/Francúzsko

26.2. pondelok 19.30 (111´  )   MOONLIGHT             (Moonlight)

Nadčasový príbeh dospievania a hľadania seba samého je zasadený do drsných kulís okrajových štvrtí Miami. Nekonvenčný spôsob rozprávania, vynaliezavá vizuálna zložka a mimoriadne herecké výkony získali pre dielo Zlatý glóbus a Oscara 2017 za najlepší film!

2016 réžia: Barry Jenkins   USA

28.2. streda 19.30 (57´  )   CHLAPEC, KTORÝ CHCEL BYŤ PREZIDENTOM

Dokument o synovi slovenských emigrantov, ktorý sa stal národným hrdinom. 23.2.1945 po krvavých bojoch proti Japoncom šiesti vojaci americkej námornej pechoty vztýčili na ostrove Iwo Jima zástavu. Velil im seržant Michael Strank, rodák z rusínskej obce Jarabá…

/Uvádzame v spolupráci s Múzeom SNP a Americkou ambasádou v Bratislave/      Vstup voľný!     

2016 réžia: Dušan Hudec   SR/USA