Filmový klub

                                                                                audiovizualny_fond

Digitalizáciu tohto kina finančne podporil Audiovizuálny fond v rámci komplexného projektu, realizovaného vďaka finančnej podpore predsedu vlády Slovenskej republiky

FK2

Premietanie filmov v priestoroch kinosály Múzea SNP.

Začiatok premietania je o 19:30 hod. Lístky je možnosť zakúpiť si vždy pred predstavením.

Vstupné pre členov filmového klubu je 2,50 €, pre nečlenov 5 €. Preukazy na rok 2017 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea.

Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť filmového klubu!!!

www.muzeumsnp.sk                  www.kamdomesta.sk              www.asfk.sk

Program na apríl 2017

20.4. štvrtok 19.30 (100´  )   VIVA              (Viva)

Jesus pracuje ako kaderník v nočnom travesty klube v Havane a sníva, že sa stane hviezdou. Vďaka svojmu učiteľovi sa mu podarí urobiť konkurz a dostane prvú šancu na pódiu. Potom sa zjaví jeho roky neprítomný otec, bývalý boxer, dnes agresívny alkoholik a Jesus zisťuje, že ich predstavy o živote nemôžu byť rozdielnejšie…  PREMIÉRA!

2015 réžia: Paddy Breatnach   Írsko/Kuba

 

                                         Program na máj 2017

OZVENY TÝŽDŇA SLOVENSKÉHO FILMU

5. utorok 19.30 (96´ ) TRABANTOM DO POSLEDNÉHO DYCHU

Český cestovateľ Dan Přibáň podnikol svoju najnáročnejšiu expedíciu. Posádky dvoch žltých Trabantov, poľského Fiatu alebo Malucha, Čezety, Jawy a dokonca dvoch invalidných vozíkov vyrazili do austrálskeho mesta Perth a prešli krížom cez Austráliu až do Thajska. Priamym účastníkom expedície bol aj Banskobystričan Marek Slobodník!

2016 réžia: Dan Přibáň   ČR/Slovensko

3.5. streda 19.30 (90´  )   PARA NAD RIEKOU

Pominuteľnosť umelcovej slávy je kľúčovou témou dokumentu, ktorý nazerá na životy troch zostarnutých „džezmenov“ – kolegov: trubkára Laca Decziho, saxofonistu Ľubomíra Tamaškoviča a kontrabasistu Jána Jankejeho, ktorí kedysi emigrovali a vonku zažiarili po boku renomovaných svetových hudobníkov.

2015 réžia: Róbert Kirchhoff, Filip Remunda   Slovensko/ČR

4.5. štvrtok 19.00 !!!  (70´  )   ZEM, KTORÁ HĽADÁ SVOJE NEBO

Príbeh horehronskej obce Pohorelá cez osudy jej obyvateľov. Realita súčasného Slovenska, hľadanie zmyslu bytia, vzťah ku svojej zemi, ale aj udržiavanie tradícií ľudovej kultúry a folklóru. Príbeh človeka, ktorý sa vždy znova púšťa do zápasu o vlastný zmysel života.

2016 réžia: Erik Prauss   Slovensko

4.5. štvrtok 20,30 !!! (61´  )   SLOBODA POD NÁKLADOM

Výročnou cenou Asociácie slovenských filmových klubov ocenený dokument zachytáva najstaršiu generáciu posledných vysokohorských nosičov vo Vysokých Tatrách, ktorá sa snaží o zachovanie tohto fyzicky a psychicky náročného remesla.

2016 réžia: Pavol Barabáš   Slovensko

Jednotné vstupné: 2,50 €

11.5. štvrtok 19.30 (80´  )   ČERVENÁ KORYTNAČKA              (La Tortue rouge)

Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom iba korytnačkami a vtákmi, je obrazom všetkých zásadných okamihov v živote človeka. Magická animovaná snímka, nakrútená bez slov je prvým počinom japonského štúdia Ghibi s európskou koprodukciou. PREMIÉRA!

2016 réžia: Michael Dudok de Wit   Francúzsko/Belgicko/Japonsko

15.5. pondelok 19.30 (116´  )   MUŽ MENOM OVE    (En Man Som Heter Ove)

Dojemná tragikomédia o večne sa sťažujúcom mrzutom mužovi, ktorý pohŕda všetkými okolo seba, až kým s príchodom nových susedov nedôjde k životnému zvratu, nakrútený podľa knižného bestselleru Fredrika Backmana, nominovaný na Oscara za zahraničný film. PREMIÉRA!

2015 réžia: Hannes Holm   Švédsko

22.5. pondelok 19.30 (126´  )   BELGICA                 (Belgica)

Energiou pulzujúci a skvelou hudbou nabitý film je príbehom dvoch bratov, ktorí spoločnými silami premenia svoj bar na najskazenejší bar v Belgicku. Strhujúci príbeh o eufórii, opojnom vzostupe a páde, je plný krásnych ľudí a neriadenej zábavy. PREMIÉRA!

2016 réžia: Felix van Groeningen   Belgicko/Francúzsko

25.5. štvrtok 19.30  (92´  )   OLLI MÄKI           (Hymyilevä Mies)

Príbeh fínskeho boxera, ktorý sa chystá ako prvý vo svojej rodnej zemi na životný zápas o titul majstra sveta, je s pokorou a jemným humorom vyrozprávaný osud muža, ktorý sa priblížil k najšťastnejšiemu okamžiku svojho života. PREMIÉRA!

2016 réžia: Juho Kuosmanen   Fínsko/Švédsko

29.5. pondelok 19.30 (108´  )   TANEČNICA               (La Danseuse)

Dramatické osudy hviezdy európskych kabaretov éry Belle Epoque, ktorá oslnila celé mesto a stala sa ikonou a žiariacim symbolom jednej generácie. Významní obdivovatelia jej padajú k nohám a nič ju nezastaví v túžbe zdokonaľovať svoje umenie… PREMIÉRA!

2015 réžia: Stéphanie di Gusto   Francúzsko/Belgicko/ČR