8. máj v Múzeu SNP

8. mája 2023 si pripomíname 78. výročie ukončenia Druhej svetovej vojny v Európe.

8.maj_v_MuzeuSNP

Pri tejto príležitosti vás pozývame do areálu Pamätníka SNP, kde sa môžete tešiť na rôzne aktivity pre širokú verejnosť.
Od 12:00 bude múzeum otvorené bezplatne a v areáli Pamätníka SNP budú pripravené aktivity Vzdelávacieho centra Múzea SNP.

Do vojenskej atmosféry vás vtiahnu členovia Klubov vojenskej histórie v ich tábore v skanzene ťažkej bojovej techniky.

Pre rodiny s deťmi budú počas popoludnia pripravené športové aktivity Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica, ako aj Dracula Gymu Vlada Moravčíka. Počas popoludnia stretnete aj ďalšie známe Tváre Múzea SNP. Pozvanie prijali napríklad šéfkuchár Peter Kulhány, ktorý pripraví sladké dobroty, a kávu vám pripraví majster Slovenska v kategórii barista Martin Karabinoš.

Nemali by ste si nechať ujsť tankovú bitku diaľkovo riadených modelov, či ukážky dravcov sokoliarskej skupiny Biatec.

Fanúšikovia Euro suvenírových bankoviek sa môžu tešiť na nové vydanie novej 0 euro suvenírovej bankovky s motívom Pamätníka SNP, ktorej predaj začne práve v tento deň.  Pri príležitosti 5. výročia konceptu 0 Euro Souvenir na Slovensku sme však pripravili aj lotériový automat so všetkými doteraz vydanými bankovkami Múzea SNP, bankovkou Karla Gotta, bankovkou s podpismi členov skupiny Olympic či viacerými atraktívnymi bankovkami s číslami do 100.

Sviatočný deň ukončí koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica o 17:00 h a premietanie filmu “Let domov” (začiatok o 18:00) o československých letcoch v RAF. Veľmi nás teší, že pozvanie na premietanie prijali tvorcovia filmu, ako aj dcéra veliteľa 1. čs. stíhacieho pluku Františka Fajtla pani Jitka Režná.

Zmena programu vyhradená! Vstup na podujatie je voľný!