Mobilná aplikácia Múzeum SNP

banner_webovy

V spolupráci s technologickým partnerom spoločnosťou GAMO a.s. sme zrealizovali ďalší zo série projektov, aby sme Múzeum SNP otvorili mladej generácii. Podarilo sa nám zladiť naše predstavy a schopnosti nášho partnera a vzájomnou spoluprácou pripraviť pri príležitosti osláv 60. výročia založenia Múzea SNP a Osláv 71. výročia Slovenského národného povstania technologickú novinku – mobilnú aplikáciu, ktorá interaktívnym spôsobom priblíži návštevníkom vystavené exponáty v areáli Pamätníka SNP.

“Aplikáciu sme vyvinuli v rámci riešenia GAMO SMART ZÓNA, ktorá je súčasťou budovania inteligentných mestských zón na propagáciu mesta, regiónu, kultúrnych a športových podujatí, historicky či inak zaujímavých objektov a vzdelávacích inštitúcií. Technológia sprostredkuje obyvateľom aj návštevníkom relevantné informácie – upozorní ich na zvolené body záujmu. Zobrazí im mapu, ktorá ich ľahko dovedie až k vybraným informačným zariadeniam či zaujímavostiam,” uviedol Roland Schwarz, riaditeľ úseku Vývoj softvérových riešení spoločnosti GAMO a.s.

0.714

Čo mobilná aplikácia Múzeum SNP prináša návštevníkom?

  • Program osláv a kalendár pripravovaných podujatí
  • Virtuálneho sprievodcu prehliadkou expozícií Múzea SNP
  • Informácie o exponátoch stálej expozície múzea
  • Informácie o Skanzene ťažkej bojovej techniky
  • Informácie o histórii Múzea SNP
  • Dvojjazyčnú verziu – obsah aplikácie po slovensky a po anglicky
  • Prístup a priamu komunikáciu cez sociálnu sieť
  • Používateľom smartfónov s podporovaným Bluetooth 4 umožní efektívnu orientáciu a pohyb medzi vystavenými exponátmi vďaka interaktívnej mape. Keď sa návštevník dostane do blízkosti vybraných exponátov Skanzenu ťažkej bojovej techniky, zobrazí sa mu rozšírený popis o jednom zo štyroch kľúčových zbierkových predmetov.

Mobilná aplikácia je dostupná zdarma pre platformy Apple iOS a Google Android.

0.1F16 Sťahujte zdarma.

0.2E4E Sťahujte zdarma.

Aplikácia Múzeum SNP bude dostupná pre Android vo verzii 4.03 a vyššej alebo pre iPhone 4S a novší.
Pre plnohodnotné využívanie orientácie medzi vystavenými exponátmi je potrebný Android vo verzii 4.3