Noc múzeí a galérií 2023

Zažite opäť po roku Noc múzeí a galérií v Múzeu SNP!

Po roku je tu opäť Európska noc múzeí a galérií, v rámci ktorej otvoria svoje brány mnohé kultúrne inštitúcie po celom Slovensku. Výnimkou nebudú ani múzeá a galérie v Banskej Bystrici a vo Zvolene, v ktorých v sobotu, 13. mája 2023, od 16:00 takmer až do polnoci zažijete zaujímavé, neobyčajné, ale aj zábavné prehliadky, workshopy, kvízy, divadelné vystúpenia či koncerty.

U nás v Múzeu Slovenského národného povstania sa spoločne s Klubmi vojenskej histórie vydáte po stopách jedného výnimočného príbehu z čias SNP, s pomocou múzejníkov vyriešite prípad záhadnej postavy a najmä sa presvedčíte, že aj vlastným pátraním sa dokážete dotknúť minulosti!

A3FINAL-NMaG_BB-ZV2023_SNP-825x1166

Na všetko vám postačí jedna vstupenka, využite predpredaj a súťažte!

Prostredníctvom spoločnej vstupenky v jednotnej cene 3 € (deti do 6 rokov a ZŤP majú vstup ZDARMA) získate vstup do siedmych múzeí, galérií, na hodinovú vežu, no najmä na množstvo jedinečných podujatí, ktoré sú pre vás pripravené. Vstupenka zároveň platí ako lístok na bezplatnú MHD v oboch mestách v čase od 16:00 – 00:00 (resp. do posledného pravidelného spoja) pri spiatočnej ceste z múzea alebo galérie a navyše sa vďaka nej môžete medzi obidvoma mestami prepraviť dobovým vlakom, ktorý sa nám aj tento rok podarilo zabezpečiť vďaka železničným nadšencom z Klubu historickej techniky pri Rušňovom depe vo Zvolene.

Atraktívnu prepravu dobovým vlakom finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom odboru kultúry. Bezplatná MHD je možná vďaka podpore miest Banská Bystrica a  Zvolen. Upozorňujeme cestujúcich návštevníkov, aby v prostriedkoch MHD v Banskej Bystrici využívali na nástup výhradne prvé dvere!

Predpredaj vstupeniek na podujatie je možný od 01. 05. 2023 v zapojených múzeách, galériách a v Informačnom centre v Banskej Bystrici. Vstupenku na podujatie nebude možné zakúpiť si na železničných staniciach ani priamo vo vlaku!

grafikon_vlak_FB_web_small

Tak nech sa páči, poďte!!! Ponorte sa do nevšednej atmosféry múzeí, poprechádzajte sa chodbami galérií a obdivujte ich zákutia v originálnej nočnej atmosfére. Zapojte sa aj do súťaže!!! Stačí nazbierať štyri pečiatky za vstupy a budete v žrebovaní o jedinečné ceny. Pre viac informácií sledujte weby a sociálne siete zapojených múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene.