Oslavy SNP – dopravné obmedzenia

Plánujete prísť na oslavy SNP do Banskej Bystrice? Tieto informácie sa vám určite zídu!

Keďže ide o veľké podujatie v blízkosti centra Banskej Bystrice, platiť budú výrazné obmedzenia v doprave. Z dôvodu prípravy a konania vojenskej prehliadky dôjde k úplnému vylúčeniu premávky na ceste I/66 na vymedzený čas (viď oznam).

  • Uzávera cesty I/66 – od 27. augusta od 18:00 hod. do 28. augusta 7:00 hod., 29. augusta od 9:00 hod. do 22:00 hod.
  • Zákaz státia (parkovania) – od 27. augusta od 19:00 hod. do 29. augusta do 23:00 hod. ulice Kuzmányho, Cikkerova, Švantnerova, Národná, Kapitulská z dôvodu zobojsmernenia premávky na týchto komunikáciách, náhradné parkovanie pre rezidentov bude na Hronskom predmestí pri malej železničnej stanici (závorové parkovisko za Hronom). Dňa 29. augusta nebude pre verejnosť umožnené parkovanie ani na Námestí Štefana Moysesa.
  • Zákaz vjazdu – dňa 29. augusta sa týka ulíc: Kuzmányho, Cikkerova, Švantnerova, Národná, Kapitulská.
  • Zmeny v MHD – od večerných hodín 27. augusta do skorých ranných hodín 28. augusta budú cestovné poriadky na linkách verejnej osobnej dopravy, ktorých sa dotkne uzávera cesty I/66, upravené. V deň osláv 29. augusta bude MHD, na linkách  dotknutých uzáverou cesty  I/66, fungovať formou kyvadlovej dopravy (bez cestovných poriadkov). Ostatná verejná osobná doprava (prímestské a diaľkové linky) bude premávať podľa upravených cestovných poriadkov. Všetky zmeny budú zverejnené na webstránke dopravcov aj na stránke mesta.

V osobitnom režime bude premávať MHD (viď oznam). Ak sa rozhodnete prísť do Banskej Bystrice autom, využite záchytné parkoviská (viď mapa). Premávať bude aj kyvadlová doprava (viď oznam). Pohodlnejšie a výhodnejšie sa na oslavy SNP dostanete vlakom – 29. augusta cestujete do Banskej Bystrice z ktorejkoľvek vlakovej stanice na Slovensku za polovicu: zaplatíte len jednu cestu a s opečiatkovaným cestovným lístkom (miesto pečiatkovania: žel. st. B. Bystrica-MESTO a pokladňa Múzea SNP) cestujete naspäť zadarmo.