Vzdelávacie centrum – AKTUALITY

Milí pedagógovia,

mnohí nás kontaktujete s otázkou, či tento školský rok Vzdelávacie centrum Múzea SNP otvorí akreditované vzdelávacie kurzy. Žiaľ, nový Zákon o pedagogických zamestnancoch, ktorý vstupuje do platnosti 1.9.2019, všetky akreditácie ruší. Naše programy musíme akreditovať nanovo, a to určitú dobu potrvá. Preto v školskom roku 2019/2020 sme pre Vás pripravili nasledovné aktivity: november 2019 – medzinárodný odborný seminár v spolupráci s Jad Vashem a Múzeum holokaustu v Seredi máj 2020 – medzinárodný odborný seminár v spolupráci s USTR ČR (Ústav pre výskum totalitných režimov)
Okrem toho, koncom septembra sa môžete tešiť na publikáciu Hlási sa Slobodný slovenský vysielač Banská Bystrica, v ktorej nájdete CD s metodickým materiálom, didaktické spracovanie témy, dobové fotografie, mapy, zvukové záznamy a pod.

Koncom roka 2019 spúšťame aj našu novú, e-learningovú webovú stránku, kde nájdete animovaný film o SNP nielen pre deti 1. stupňa ZŠ, ale i samotných tínedžerov 😊. Prostredníctvom e-learningového portálu budete môcť sledovať i online prednášky k rôznym zaujímavým témam (plánujeme v roku 2020).

Veríme, že Vás naša ponuka osloví a určite si z nej niečo vyberiete. Sledujte našu webovú stránku i sociálne siete a nenechajte si ujsť pripravované aktivity a podujatia. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Tím edukátorov Vzdelávacieho centra Múzea SNP