Informácie pre návštevníkov

Plánujete prísť na oslavy SNP do Banskej Bystrice? Tieto informácie sa vám určite zídu!

Keďže ide o veľké podujatie v blízkosti centra Banskej Bystrice, platiť budú výrazné obmedzenia v doprave. Z dôvodu prípravy a konania vojenskej prehliadky dôjde k úplnému vylúčeniu premávky na ceste I/66 na vymedzený čas (viď oznam).

  • Uzávera cesty I/66 – od 27. augusta od 18:00 hod. do 28. augusta 7:00 hod., 29. augusta od 9:00 hod. do 22:00 hod.
  • Zákaz státia (parkovania) – od 27. augusta od 19:00 hod. do 29. augusta do 23:00 hod. ulice Kuzmányho, Cikkerova, Švantnerova, Národná, Kapitulská z dôvodu zobojsmernenia premávky na týchto komunikáciách, náhradné parkovanie pre rezidentov bude na Hronskom predmestí pri malej železničnej stanici (závorové parkovisko za Hronom). Dňa 29. augusta nebude pre verejnosť umožnené parkovanie ani na Námestí Štefana Moysesa.
  • Zákaz vjazdu – dňa 29. augusta sa týka ulíc: Kuzmányho, Cikkerova, Švantnerova, Národná, Kapitulská.
  • Zmeny v MHD – od večerných hodín 27. augusta do skorých ranných hodín 28. augusta budú cestovné poriadky na linkách verejnej osobnej dopravy, ktorých sa dotkne uzávera cesty I/66, upravené. V deň osláv 29. augusta bude MHD, na linkách  dotknutých uzáverou cesty  I/66, fungovať formou kyvadlovej dopravy (bez cestovných poriadkov). Ostatná verejná osobná doprava (prímestské a diaľkové linky) bude premávať podľa upravených cestovných poriadkov. Všetky zmeny budú zverejnené na webstránke dopravcov aj na stránke mesta.

Vstup do areálu pod Pamätníkom SNP bude cez bezpečnostné rámy. Nenoste si so sebou žiadne zakázané predmety! (nože, ostré predmety, sklenené fľaše a pod.) V areáli nájdete tiež dostatočný pitný režim (viď mapa areálu). Pre istotu si so sebou zoberte dáždnik, alebo pokrývku hlavy.

V osobitnom režime bude premávať MHD (viď oznam). Ak sa rozhodnete prísť do Banskej Bystrice autom, využite záchytné parkoviská (viď mapa). Premávať bude aj kyvadlová doprava (viď oznam). Pohodlnejšie a výhodnejšie sa na oslavy SNP dostanete vlakom – 29. augusta cestujete do Banskej Bystrice z ktorejkoľvek vlakovej stanice na Slovensku za polovicu: zaplatíte len jednu cestu a s opečiatkovaným cestovným lístkom (miesto pečiatkovania: žel. st. B. Bystrica-MESTO a pokladňa Múzea SNP) cestujete naspäť zadarmo.

V prípade otázok môžete využiť aj infolinku k oslavám SNP:

0800 242 000.
(28. 8. 2019 od 10.00-18.00; 29. 8. 2019 od 08.00 do skončenia podujatia)

Čoskoro vám na tejto stránke prinesieme viac aktualít a program centrálnych osláv 75. výročia Slovenského národného povstania. Sledujte aj náš profil na sociálnej sieti!